Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Amit a kerékpáros nyergekről tudni kell
Ha bringázás, akkor szinte biztosan mindenkinek van kellemetlen élménye arról, hogy a kissé kényelmetlen nyereg keserédessé tette az egyébként élvezetes kerékpározást. Tudj meg velünk többet a bringás nyergekről, hogy biztosan a legjobbat válaszd ki!
Figyeljünk magunkra
Mint minden felszerelés kapcsán, a kerékpáros nyereg kiválasztásakor is érdemes testünkre és annak jelzéseire figyelni, hiszen később akár sok közös órát töltünk majd a kiválasztott bicajos kiegészítőn. Márpedig ha nem kényelmes, és nem illeszkedik az egyedi anatómiai adottságokhoz, akkor az rövidebb távon is megbosszulja magát.
A kerékpár nyerge kis felület, mégis, a bicajozás közben itt összpontosul a testünk tömegének legnagyobb része, ráadásul az ülőfelületen található a nyomásérzékeny gáti szervek egy része is. Az úgynevezett nyeregfájdalom ellen akkor tudunk igazán tenni, ha megfelelően széles modellt választunk, hiszen így jobban eloszlik a súly, és a comb is szabadabban mozoghat. A nyomás „szétterítésében” az is segít, hogy ha az ülőcsont távolsága és a törzs dőlésszöge jól kiegészíti egymást, plusz a döntéskor ne feledkezzünk meg a női és férfi test különbözőségéről sem.
Milyen a kerékpárunk?
Az anatómiai adottságok mellett hasonlóan hangsúlyos szempont, hogy milyen bringára akarjuk felszerelni, elvégre nagyon nem mindegy, hogy országúti vagy túrakerékpárra, mountainbike-ra, netán hagyományos városi bringára keresünk új nyerget.
Több típushoz is megfelelő a keskeny nyereg, mert az is segít előre hajolni, plusz utat ad a combunk mozgásának, míg egy városi kerékpáron többnyire egyenes háttal ülünk, ezért szélesebb nyereg garantálja a kényelmes pozíciót. Összességében elmondható, hogy akár újonnan vásárolt kerékpárnál is merjünk bátran váltani, és lecserélni az eredetileg rajta található nyerget.
Ami a nyereg keménységét illeti, ha elsőre furcsának is hangzik, a hosszabb távokra a keményebb verzió az ideális, persze párnázott bicajosnadrággal, viszont ez utóbbit a memóriahabos nyereghuzat is megfelelően pótolhatja.
A SimplePay-nek köszönhetően sok időt megtakaríthatunk az online vásárlás folyamatában, hogy még több energiát szánhassunk a megfelelő nyereg kiválasztására. Válaszd a mentett kártyás fizetést, és a Simple-fiókba mentett bankkártyáddal gyorsabbá teheted a tranzakció lezárását.
Forrás:
https://sportoljma.hu/magazin/hogyan-valasszak-kerekparos-nyerget
https://flybike.hu/blogs/news/kerekpar-nyereg-valasztas
https://www.mozgasvilag.hu/kerekpar/hirek/milyen-kerekparnyereg-valo-nekem